Makuki atelier kurz kresby - rodic + dieta

MAKUKI denný INKLUZÍVNY LETNÝ TÁBOR 2023

24. – 28. 07. 2023 – lektorky: Zuzana a Evka

Dobrá partia, kreatívne prostredie, rôznorodé tvorivé aktivity a výborná atmosféra. To sú základné charakteristiky, na ktorých nám v MAKUKI ateliér záleží a systematicky na nich pracujeme. Neakademizujeme, ale radšej rozvíjame vzťah dieťaťa ku kresleniu či maľovaniu. Toto dokážeme len tak, že všetky naše aktivity nastavujeme podľa indiviuálnych potrieb a požiadaviek. MAKUKI letný tábor je príležitosť, ako dieťaťu dopriať 5 dní individuálneho prístupu od dvoch lektorov v malej 10-člennej skupine. Na MAKUKI letný tábor príjmame deti do 14 rokov. Prihlásiť môžete aj deti v predškolskom veku. Maximálny počet prijatých detí do inkluzívneho tábora je 10. Zloženie skupiny pre MAKUKI inkluzívny denný tábor je 5/5 – to znamená, že do tábora prijmeme 5 detí so znevýhodnaním a 5 zdravých detí

HARMONOGRAM DŇA 

8:45 – 9:00

Príchod detí do ateliéru. Činnosť v MAKUKI letnom tábore začína  9:10. Deti však môžete do ateliéru priniesť už od 8:45. Deti, ktoré prídu na tento čas, budú mať úvodných 25 minút vyplnených drobnými aktivitami, rozkreslením, debatami o psoch, mačkách a tak:-)

9:10 – 9:30

Ranný kruh, motivácia, inšpirácia, predstavenie, čo v konkrétny deň zažijeme a vytvoríme.

9:30 – 12:00

Tvorivé aktivity v ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka), v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín či Divadla Jána Palárika. 

12:00 – 12:45

Obed v reštaurácii.

12:45- 14:00

Pokračovanie v kreatívnych aktivitách v ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka), v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín či Divadla Jána Palárika.

14:40- 14:20

Ukončenie dňa, záverečný kruh.

14:20- 14:30

Odchod detí z tábora – vyzdvihnutie rodičmi. 
ČO DETI ZAŽIJÚ A NAUČIA SA?

1

KRESLENIE NA X SPôSOBOV

Budeme kresliť rôznymi technikami a štýlmi od rýchlych skíc, cez prepracovanejšie kresby až po kreslenie so zatvorenými očami. 

2

AUTOMATICKÁ MAĽBA

Maľba inšpirovaná americkým maliarom Jacksonom Pollockom, pri ktorej sa farba leje na horizontálne položené plátno z výšky cca jedného metra. Následne maľbu dotvoríme štetcami, kolážou alebo kresliarskými technikami – v závislosti od záujmu dieťaťa. 

3

MAĽBA NA TEXTIL

Vytvoríme si vlastný motív na tričko, ktorý zrealizujeme pomocou špeciálnych farieb na textil. Každý si tak okrem zážitkov a vlastných umeleckých diel odnesie aj niečo „na seba“:-)

4

BODY PAINTING

Maľovanie na tvár, ruku, alebo nohu. Najprv si vytvoríme originálny návrh, ktorý si nakreslíme ceruzkou, finelinermi alebo farbičkami. Následne ho prenesieme na ruku, nohu alebo tvár profesionálnými farbami určenými na bodypaintig.V prípade, že rodič nebude súhlasiť, aby sa jeho dieťa maľovalo na pokožku, dajte nám, prosím, dopredu vedieť a vymyslíme alternatívne riešenie – pomaľuje lektora:-)

5

PLENÉR

Nebudeme, samozrejme, zatvorení len v ateliéri, akonáhle nám to počasie dovolí, vybehneme si kresliť a maľovať aj von na terasu na Nádvorí či do parku Antona Bernoláka. V prípade nepriaznivého počasia môžeme navštíviť priestory Divadla Jána Palárika, ktoré sú sami o sebe veľkou inšpiráciou. 

6

SÚKROMNÉPREMIETANIE

V rámci oddychu medzi kreatívnou činnosťou máme zabezpečené súkromné premietanie v sále Malého Berlína. Výber filmu, animáku rozhodneme podľa vekového zloženia detí na tábore.

7

ZÁBAVNÉ AKTIVITY

Množstvo zábavných a sprievodných aktivít na uvoľnenie kreativity.

ZABEZPEČUJEME

1x strava – denné menu v reštauráciipitný režimmisa ovocia v ateliéri vždy k dispozíciivšetky výtvarné pomôckyprípadné vstupy do galérie alebo múzea

S KÝM?

Mgr. et Mgr. art Zuzana Branišová, ArtD. – odborná asistentka na Katedre pedagogiky výtvarného umenia PdF TU, kde sa vo svojej profesionálnej umeleckej činnosti venuje aj vzťahu medzi umením a vzdelávaním. Realizovala viacero art-edukačných projektov pre rôzne vekové a sociálne skupiny (niektoré sú dostupné na jej webe zuzanabranisova.com). V roku 2016 založila ateliér ArtLab, v ktorom, vďaka jej fascinácii textilným materiálom a technikami, prevažujú rôzne nite, priadze, látky a tapisérie s náhernými textúrami (www.artlab.top). 

Zuzana Branisova Makuki

 

Mgr. Eva Gajdošová, PhD. – učiteľka, ktorá sa veľa naučila vďaka štúdiu na školách, ale o čosi viac od deciek počas úžasných rokov učiteľovania v strednej škole a od vlastných počas materskej dovolenky. V Makuki ju hľadajte aj za počítačom, telefónom a za čarovačkami s tým, aby vám v kurzoch našla miesto.

ZA KOĽKO?

Cena za tábor pre jednu osobu je 180€O možnostiach platby nás kontaktujte mailom na info[zavináč]makuki.sk alebo telefonicky na 0911 731 321.

AKO PRIHLÁSIŤ?

Napíšte nám, prosím, na info[zavináč]makuki.sk – do predmetu správy vložte text: Letný tábor 2023. Do tela mailu nám napíšte vek dieťaťa. 
Makuki atelier - kurz kresby deti
Halóó, tu Makuki

+421 911 731 321

Aha, náš mail:

info@makuki.sk

Kreslíme tu:

Štefánikova 3 Nádvorie, 917 01 Trnava

FACEBOOK / INSTAGRAM