Makuki letny tabor 2022

MAKUKI denný LETNÝ TÁBOR 2022

TURNUS 1
18. – 22. 07. 2022 – lektorky: Danka a Eliška

TURNUS 2 – VYPREDANÉ
01. – 05. 08. 2022 – lektori: Jano a Peťa

Dobrá partia, kreatívne prostredie, rôznorodé tvorivé aktivity a výborná atmosféra. To sú základné charakteristiky, na ktorých nám v MAKUKI ateliér záleží a systematicky na nich pracujeme. Neakademizujeme, ale radšej rozvíjame vzťah dieťaťa ku kresleniu či maľovaniu. Toto dokážeme len tak, že všetky naše aktivity nastavujeme podľa indiviuálnych potrieb a požiadaviek. MAKUKI letný tábor je príležitosť, ako dieťaťu dopriať 5 dní individuálneho prístupu od dvoch lektorov v malej 15-člennej skupine. 

Na MAKUKI letný tábor príjmame deti do 14 rokov. Prihlásiť môžete aj deti v predškolskom veku. Maximálny počet prijatých detí do tábora je 15.

HARMONOGRAM DŇA 

7:45 – 8:15

Príchod detí do ateliéru. Činnosť v MAKUKI letnom tábore začína vždy až 8:15. Deti však môžete do ateliéru priniesť už od 7:45. Deti, ktoré prídu na tento čas, budú mať úvodných 30 minút vyplnených drobnými aktivitami, rozkreslením, debatami o psoch, mačkách a tak:-)

8:15 – 8:30

Ranný kruh, motivácia, inšpirácia, predstavenie, čo v konkrétny deň zažijeme a vytvoríme.

8:30 – 12:00

Tvorivé aktivity v ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka), v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín či Divadla Jána Palárika. 

12:00 – 12:45

Obed v reštaurácii.

12:45- 16:00

Pokračovanie v kreatívnych aktivitách v ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka), v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín či Divadla Jána Palárika. 

15:45- 16:00

Ukončenie dňa, záverečný kruh.

16:00- 16:30

Odchod detí z tábora – vyzdvihnutie rodičmi. 

ČO DETI ZAŽIJÚ A NAUČIA SA?

1

KRESLENIE NA X SPôSOBOV

Budeme kresliť rôznymi technikami a štýlmi od rýchlych skíc, cez prepracovanejšie kresby až po kreslenie so zatvorenými očami. 

2

AUTOMATICKÁ MAĽBA

Maľba inšpirovaná americkým maliarom Jacksonom Pollockom, pri ktorej sa farba leje na horizontálne položené plátno z výšky cca jedného metra. Následne maľbu dotvoríme štetcami, kolážou alebo kresliarskými technikami – v závislosti od záujmu dieťaťa. 

3

MAĽBA NA TEXTIL

Vytvoríme si vlastný motív na tričko, ktorý zrealizujeme pomocou špeciálnych farieb na textil. Každý si tak okrem zážitkov a vlastných umeleckých diel odnesie aj niečo „na seba“:-)

4

BODY PAINTING

Maľovanie na tvár, ruku, alebo nohu. Najprv si vytvoríme originálny návrh, ktorý si nakreslíme ceruzkou, finelinermi alebo farbičkami. Následne ho prenesieme na ruku, nohu alebo tvár profesionálnými farbami určenými na bodypaintig.

V prípade, že rodič nebude súhlasiť, aby sa jeho dieťa maľovalo na pokožku, dajte nám, prosím, dopredu vedieť a vymyslíme alternatívne riešenie – pomaľuje lektora:-)

5

PLENÉR

Nebudeme, samozrejme, zatvorení len v ateliéri, akonáhle nám to počasie dovolí, vybehneme si kresliť a maľovať aj von na terasu na Nádvorí či do parku Antona Bernoláka. V prípade nepriaznivého počasia môžeme navštíviť priestory Divadla Jána Palárika, ktoré sú sami o sebe veľkou inšpiráciou. 

6

SÚKROMNÉ
PREMIETANIE

V rámci oddychu medzi kreatívnou činnosťou máme zabezpečené súkromné premietanie v sále Malého Berlína. Výber filmu, animáku rozhodneme podľa vekového zloženia detí na tábore.

7

ZÁBAVNÉ
AKTIVITY

Množstvo zábavných a sprievodných aktivít na uvoľnenie kreativity.

8

DIGITAL PAINTING

Možnosť vyskúšať si digitálne kreslenie a maľovanie na iPad pro v aplikácii ProCreate, ktorá umožňuje vytvárať aj jednoduché animácie.

ZABEZPEČUJEME

  • 1x strava – denné menu v reštaurácii
  • pitný režim
  • misa ovocia v ateliéri vždy k dispozícii
  • všetky výtvarné pomôcky
  • prípadné vstupy do galérie alebo múzea

S KÝM?

Mgr. art. Ján Baláž – bývalý učiteľ, súčasný lektor kresby a maľby v MAKUKI atelier a creative director v štúdiu CUBE to CUBE. Riadim sa heslom: “Kresliť naučím každého, stačí, ak sa nechá mnou viesť.” 

Mgr. Ing. Petronela Balážová – bývalá ekonómka, ktorá zanechala čísla a súvahy a vrhla sa na prácu v školstve. V súčasnosti pracuje v ŠKD a ako učiteľka výchov na 1. stupni základnej školy. Dlho by ste hľadali, aby ste našli podobne zanieteného človeka pre prácu s deťmi:-)

Jano a Peta - MAKUKI atelier

ZA KOĽKO?

Cena za tábor pre jednu osobu je 155€

O možnostiach platby nás kontaktujte mailom na info[zavináč]makuki.sk alebo telefonicky na 0911 731 321.

AKO PRIHLÁSIŤ?

Napíšte nám, prosím, na kresli[zavináč]makuki.sk – do predmetu správy vložte text: Letný tábor 2022. Do tela mailu nám napíšte vek dieťaťa. 

Makuki atelier - kurz kresby deti
Halóó, tu Makuki

+421 911 731 321

Aha, náš mail:

info@makuki.sk

Kreslíme tu:

Štefánikova 3 Nádvorie, 917 01 Trnava

FACEBOOK / INSTAGRAM