Makuki letny tabor 2022

MAKUKI denný LETNÝ TÁBOR 2024 - turnus 3

TRNAVA – KCT – Kreatívne Centrum Trnava, Hlavná 17
5. – 9. 08. 2024 – lektori: Jano a Peťa

VYPREDANÉ

Dobrá partia, kreatívne prostredie, rôznorodé tvorivé aktivity a výborná atmosféra. To sú základné charakteristiky, na ktorých nám v MAKUKI ateliér záleží a systematicky na nich pracujeme. Neakademizujeme, ale radšej rozvíjame vzťah dieťaťa ku kresleniu či maľovaniu. Toto dokážeme len tak, že všetky naše aktivity nastavujeme podľa indiviuálnych potrieb a požiadaviek. MAKUKI letný tábor je príležitosť, ako dieťaťu dopriať 5 dní individuálneho prístupu od dvoch lektorov. 

Na MAKUKI letný tábor príjmame deti do 14 rokov. Prihlásiť môžete aj deti v predškolskom veku. Maximálny počet prijatých detí do tábora je 20.

HARMONOGRAM DŇA 

7:45 – 8:15

Príchod detí do ateliéru. Činnosť v MAKUKI letnom tábore začína vždy až 8:15. Deti však môžete do ateliéru priniesť už od 7:45. Deti, ktoré prídu na tento čas, budú mať úvodných 30 minút vyplnených drobnými aktivitami, rozkreslením, debatami o psoch, mačkách a tak:-)

8:15 – 8:30

Ranný kruh, motivácia, inšpirácia, predstavenie, čo v konkrétny deň zažijeme a vytvoríme.

8:30 – 12:00

Tvorivé aktivity v ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka, Ružový park…), v priestoroch KCT alebo v ateliéri na Nádvorí, v Galérii Jána Koniarka atď. 

12:00 – 12:45

Obed v reštaurácii.

12:45- 16:00

Pokračovanie v kreatívnych aktivitáchv ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka, Ružový park…), v priestoroch KCT alebo v ateliéri na Nádvorí, v Galérii Jána Koniarka atď. 

15:45- 16:00

Ukončenie dňa, záverečný kruh.

16:00- 16:30

Odchod detí z tábora – vyzdvihnutie rodičmi. 

ČO DETI ZAŽIJÚ A NAUČIA SA?

1

KRESLENIE NA X SPôSOBOV

Budeme kresliť rôznymi technikami a štýlmi od rýchlych skíc, cez prepracovanejšie kresby až po kreslenie so zatvorenými očami. 

2

SOCHÁRSKY ATELIÉR

V priestoroch Súkromnej základnej umeleckej školy si vyskúšame aj modelovanie zo sochárskej hliny a odlievanie do sadry. 

3

MAĽBA NA TEXTIL

Vytvoríme si vlastný motív na tričko alebo plátenú tažku, ktorý zrealizujeme pomocou špeciálnych farieb na textil, prípadne technikou linorytu a tlače na textil. Každý si tak okrem zážitkov a vlastných umeleckých diel odnesie aj niečo „na seba“:-)

4

STOP MOTION ANIMÁCIA

Vytvoríme jednoduchú animáciu pomocou techniky stop motion. Deti zažijú kúzlo oživenia predmetov a kresieb v pohyblivej forme. Naučíme sa urobiť si krátky storyboard, postaviť scénu, nasnímať zábery, zostrihať film, nazvučiť ho a nakoniec si ho premietneme v špeciálnej internéj predpremiére. 

5

PLENÉR

Nebudeme, samozrejme, zatvorení len v ateliéri, akonáhle nám to počasie dovolí, vybehneme si kresliť a maľovať aj von na terasu na Nádvorí, Ružového parku či do parku Antona Bernoláka. V prípade nepriaznivého počasia môžeme navštíviť priestory Divadla Jána Palárika alebo Galérie Jána Koniarka, ktoré sú sami o sebe veľkou inšpiráciou. 

6

SÚKROMNÉ PREMIETANIE

V rámci oddychu medzi kreatívnou činnosťou si pemietneme vybraný film.

Výber filmu, animáku rozhodneme podľa vekového zloženia detí na tábore. 

7

ZÁBAVNÉ AKTIVITY

Množstvo zábavných a sprievodných aktivít na uvoľnenie kreativity.

8

DIGITAL PAINTING

Možnosť vyskúšať si digitálne kreslenie a maľovanie na iPad pro v aplikácii ProCreate, ktorá umožňuje vytvárať aj jednoduché animácie.

ZABEZPEČUJEME

1x strava – denné menu v reštauráciipitný režimmisa ovocia v ateliéri vždy k dispozíciivšetky výtvarné pomôckyprípadné vstupy do galérie alebo múzea

S KÝM?

Mgr. art. Ján Baláž – bývalý učiteľ, súčasný lektor kresby a maľby v MAKUKI atelier a creative director v štúdiu CUBE to CUBE. Riadim sa heslom: “Kresliť naučím každého, stačí, ak sa nechá mnou viesť.” 

Mgr. Ing. Petronela Balážová – bývalá ekonómka, ktorá zanechala čísla a súvahy a vrhla sa na prácu v školstve. V súčasnosti pracuje v ŠKD a ako učiteľka výchov na 1. stupni základnej školy. Dlho by ste hľadali, aby ste našli podobne zanieteného človeka pre prácu s deťmi:-)

Jano a Peta - MAKUKI atelier

ZA KOĽKO?

Cena za tábor pre jednu osobu je 180€

O možnostiach platby nás kontaktujte mailom na tabory[zavináč]makuki.sk alebo telefonicky na 0948 641 068.

AKO PRIHLÁSIŤ?

Napíšte nám, prosím, na tabory[zavináč]makuki.sk – do predmetu správy vložte text: Letný tábor 2024. Do tela mailu nám napíšte vek dieťaťa a termín, o ktorý máte záujem. 

Makuki atelier - kurz kresby deti
Halóó, tu Makuki

+421 911 731 321

Aha, náš mail:

info@makuki.sk

Kreslíme tu:

Štefánikova 3 Nádvorie, 917 01 Trnava

FACEBOOK / INSTAGRAM