MAKUKI atelier letný tábor

MAKUKI denný LETNÝ TÁBOR 2024 - turnus 2

TRNAVA – KCT – Kreatívne Centrum Trnava, Hlavná 17

22. – 26. 07. 2024
lektori: Katka a asistentka

Dobrá partia, kreatívne prostredie, rôznorodé tvorivé aktivity a výborná atmosféra. To sú základné charakteristiky, na ktorých nám v MAKUKI ateliér záleží a systematicky na nich pracujeme. Neakademizujeme, ale radšej rozvíjame vzťah dieťaťa ku kresleniu či maľovaniu. Toto dokážeme len tak, že všetky naše aktivity nastavujeme podľa indiviuálnych potrieb a požiadaviek. MAKUKI letný tábor je príležitosť, ako dieťaťu dopriať 5 dní individuálneho prístupu.

Na MAKUKI letný tábor príjmame deti do 14 rokov. Prihlásiť môžete aj deti v predškolskom veku. Maximálny počet prijatých detí do tábora je 20.

HARMONOGRAM DŇA 

7:45 – 8:15

Príchod detí do ateliéru. Činnosť v MAKUKI letnom tábore začína vždy až 8:15. Deti však môžete do ateliéru priniesť už od 7:45. Deti, ktoré prídu na tento čas, budú mať úvodných 30 minút vyplnených drobnými aktivitami, rozkreslením, debatami o psoch, mačkách a tak:-)

8:15 – 8:30

Ranný kruh, motivácia, inšpirácia, predstavenie, čo v konkrétny deň zažijeme a vytvoríme.

8:30 – 12:00

Tvorivé aktivity v ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka, Ružový park…), v priestoroch KCT alebo v ateliéri na Nádvorí, v Galérii Jána Koniarka atď. 

12:00 – 12:45

Obed v reštaurácii.

12:45- 16:00

Pokračovanie v kreatívnych aktivitáchv ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka, Ružový park…), v priestoroch KCT alebo v ateliéri na Nádvorí, v Galérii Jána Koniarka atď. 

15:45- 16:00

Ukončenie dňa, záverečný kruh.

16:00- 16:30

Odchod detí z tábora – vyzdvihnutie rodičmi. 
ČO DETI ZAŽIJÚ A NAUČIA SA?

1

OVOCNÝ OBRAZ

Deti si z ovocia vyskladajú portrét alebo zviera ktoré následne nakreslia a namaľujú na veľký formát – A2. Použiť môžu tempery, anilinky, suchý pastel alebo giocondy.

Prechádzka mestom a hľadanie tvárí, zvierat a predmetov z okolia – ako keď sa hľadajú obrazce z oblakov. To čo zbadajú naskicujú aj to môžeme odfotiť a pôužiť na ďalšiu tvorbu.

2

DIVOČINA

Deti si vyrobia tygra, leva, opice, exotické zvieratá zo sadrových obväzov a následne ich aj namaľujú akrylom/temperou.

Na prechádzke deti zakomponujú svoje výrobky do trávy, kríkov ale aj do mestských častí a to nafotíme – rôzne varianty a príbehy. Z vytlačených fotiek namaľujú jednu štýlom Rousseaua – môže byť aj koláž, suchý pastel, maľba,…

3

ABSTRAKCIA

Rôzne techniky abstraktnej maľby na veľké formáty. Výroba maliarskych pomôcok, na konci sa hotové práce spoja do koláže.

4

KLASIKA V 3D

Prenesenie známych umeleckých diel do 3D podoby prostredníctvom rozdelenia obrazu na plány. Papierová varianta, niečo ako kulisy barokového divadla.

5

HÁDANKY A RÉBUSY

Logické hry – únikovka, umenie v pohybe. Deti vytvoria výtvarnú spoločenskú hru. Niečo ako spojenie Aktivity, rebríky a hadi, monopoly dokopy ale s výtvarným prejavom.

6

SÚKROMNÉ PREMIETANIE

V rámci oddychu medzi kreatívnou činnosťou si pemietneme vybraný film.Výber filmu, animáku rozhodneme podľa vekového zloženia detí na tábore. 

7

ZÁBAVNÉ AKTIVITY

Množstvo zábavných a sprievodných aktivít na uvoľnenie kreativity.

8

VLASTNÝ TÁBOROVÝ FOTOALBUM

Flashback z celého týždňa. Výroba fotoalbumu kam budú vkladať svoje fotky    a mini skice z celého týždňa.

ZABEZPEČUJEME

1x strava – denné menu v reštaurácii, pitný režim, misa ovocia v ateliéri vždy k dispozícii, všetky výtvarné pomôckyprípadné vstupy do galérie alebo múzea.

S KÝM?

Mgr. Katarína Ševčíková

Katku ste mohli stretnúť v Galérii Jána Koniarka, kde 8 rokov pracovala ako galerijná pedagogička. Jej štandardná nálada je – veselá. Rada pracuje s deťmi aj s dospelými deťmi, keďže sa tak sama niekedy cíti. To jej pomáha lepšie pochopiť a priblížiť sa k jej žiakom.

Katka Ševčíková MAKUKI

ZA KOĽKO?

Cena za tábor pre jednu osobu je 180€O možnostiach platby nás kontaktujte mailom na tabory[zavináč]makuki.sk alebo telefonicky na 0948 641 068.

AKO PRIHLÁSIŤ?

Napíšte nám, prosím, na tabory[zavináč]makuki.sk – do predmetu správy vložte text: Letný tábor 2024. Do tela mailu nám napíšte vek dieťaťa a termín, o ktorý máte záujem. 
Makuki atelier - kurz kresby deti
Halóó, tu Makuki

+421 911 731 321

Aha, náš mail:

info@makuki.sk

Kreslíme tu:

Štefánikova 3 Nádvorie, 917 01 Trnava

FACEBOOK / INSTAGRAM