Makuki letny tabor 2022

MAKUKI denný LETNÝ TÁBOR 2024 - turnus 7

TRNAVA – KCT – Kreatívne Centrum Trnava, Hlavná 17

29.07. – 2. 08. 2024 – lektori: Anička a asistentka

Dobrá partia, kreatívne prostredie, rôznorodé tvorivé aktivity a výborná atmosféra. To sú základné charakteristiky, na ktorých nám v MAKUKI ateliér záleží a systematicky na nich pracujeme. Neakademizujeme, ale radšej rozvíjame vzťah dieťaťa ku kresleniu či maľovaniu. Toto dokážeme len tak, že všetky naše aktivity nastavujeme podľa individuálnych potrieb a požiadaviek. MAKUKI letný tábor je príležitosť, ako dieťaťu dopriať 5 dní individuálneho prístupu. Na MAKUKI letný tábor prijímame deti do 14 rokov. Prihlásiť môžete aj deti v predškolskom veku. Maximálny počet prijatých detí do tábora je 15.

HARMONOGRAM DŇA 
7:45 – 8:15
Príchod detí do ateliéru. Činnosť v MAKUKI letnom tábore začína vždy až 8:15. Deti však môžete do ateliéru priniesť už od 7:45. Deti, ktoré prídu na tento čas, budú mať úvodných 30 minút vyplnených drobnými aktivitami, rozkreslením, debatami o psoch, mačkách a tak:-)
8:15 – 8:30
Ranný kruh, motivácia, inšpirácia, predstavenie, čo v konkrétny deň zažijeme a vytvoríme.
8:30 – 12:00
Tvorivé aktivity v ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka, Ružový park…), v priestoroch KCT alebo v ateliéri na Nádvorí, v Galérii Jána Koniarka atď. 
12:00 – 12:45
Obed v reštaurácii.
12:45- 16:00
Pokračovanie v kreatívnych aktivitáchv ateliéri, vonku v plenéri (park Antona Bernoláka, Ružový park…), v priestoroch KCT alebo v ateliéri na Nádvorí, v Galérii Jána Koniarka atď. 
15:45- 16:00
Ukončenie dňa, záverečný kruh.
16:00- 16:30
Odchod detí z tábora – vyzdvihnutie rodičmi. 
ČO DETI ZAŽIJÚ A NAUČIA SA?

1

sochy okolo nás

Spoznáme Trnavu z iného uhla. Zmena perspektívy je oknom do iného sveta. Povieme si čo (všetko) je socha. Pozrieme si sochy, reliéfy, fasády starých budov a ich výzdobu.

2

kresba

Budeme aj kresliť a povieme si niečo o perspektíve, vizovaní, proporciách, o význame svetla a tieňa.

3

modelovanie

Ideme na to, modelovať z hliny. Vyrobíme si konštrukciu, budeme pracovať s nástrojmi a povieme si niečo o starostlivosti o hlinu. Deti sa zoznámia s technikami a postupmi modelovania.

4

formovanie

Spoločne sa pustíme do výroby sadrovej formy. Vysvetlíme si, čo je to separovanie, ako sa mieša sadra, na čo je dobrý pigment a ako funguje sadrový obväz. Na koniec spoločne otvoríme formy a budeme dúfať v pozitívny výsledok :).

5

odlievanie

Po otvorení a vyčistení foriem si odlejeme naše diela. Ukážeme si, ako vytvoriť sadrový odliatok zo sadrovej formy a čo je to retušovanie. 

6

povrchová úprava

Nakoniec si povieme niečo o technikách maľovania a patinovania sadry a budeme sa spoločne tešiť z našich úspechov 🙂 

           

ZABEZPEČUJEME

1x strava – denné menu v reštaurácii, pitný režim, misa ovocia v ateliéri vždy k dispozícii,  všetky výtvarné pomôcky, prípadné vstupy do galérie alebo múzea

S KÝM?

Mgr. art. Ankou Mihokovou – na ŠUVke v Košiciach vyštudovala keramiku a absolvovala štúdium na VŠVU, na katedre Socha, objekt, inštalácia u Doc.Jána Hoffstädtera,akad.soch.

ZA KOĽKO?

Cena za tábor pre jednu osobu je 180€. O možnostiach platby nás kontaktujte mailom na tabory[zavináč]makuki.sk alebo telefonicky na 0948 641 068.

AKO PRIHLÁSIŤ?

Napíšte nám, prosím, na tabory[zavináč]makuki.sk – do predmetu správy vložte text: Letný tábor 2024. Do tela mailu nám napíšte vek dieťaťa a termín, o ktorý máte záujem. 
Makuki atelier - kurz kresby deti
Halóó, tu Makuki

+421 911 731 321

Aha, náš mail:

info@makuki.sk

Kreslíme tu:

Štefánikova 3 Nádvorie, 917 01 Trnava

FACEBOOK / INSTAGRAM